0

پکیج اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام آهنربای جذب مخاطب

بدون تردید تب اکسپلور اینستاگرام مناسب ترین فضا برای جذب مخاطب در محیط مجازی از طریق افزایش فالوورهای پیج شماست. هنگامی که پست های شما قابلیت ورود به اکسپلور اینستاگرام را پیدا می کند پس از آن باید انتظار داشته باشید که بازدیدکنندگان، فالوورها و لایک های فراوانی به سمت پیج شما سرازیر شود زیرا پست شما توسط علاقه مندان دیده شده است. بنابراین می توانید این صفحه جادویی را مانند بیلبورد تبلیغاتی در نظر بگیرید که بهترین راه بازاریابی اینستاگرام است.

احتمالا شما تعداد مناسبی فالوور اینستاگرام دارید.

مخاطبان شما در این بین  چه کسانی هستند؟ 

ایا تعامل بین فالوور و پست های شما برقرار است؟

ایا مسیر پست گذاری شما برای جذب مخاطب در این مدت صحیح بوده؟

اگر پیج اینستاگرامی خود را به درستی بررسی نکنید بسیار از فرصت ها را برای ارائه خدمات و فروش محصولات را از دست خواهی داد.

خیلی از ما در طول شبانه روز وقت سر خاراندن هم نداریم. گاهی اوقات با وجود فعالیت در اینستاگرام خود باز هم دچار سردگمی هستیم .گشتن در بین داده‌هاو  آنالیز اینستاگرام در بخش‌های مختلف، که اطلاعی از آن نداریم می‌تواند وقت‌گیر و ناامید کننده باشد.
یک خبر خیلی خوب!
ما در اکادمی دیدگرام به شما کمک میکنیم که پیج خودتون رو بهتر رشد بدید و دنبال کنندگان بیشتری رو به سمت خودتون بیارید.

  • چه مواردی در مورد صفحه اینستاگرم (پیج) شما بررسی می‌شود؟

  1. بررسی کلی وضعیت محتوای پیج( برنامه تولید محتوا،چیدمان صفحه ،کیفیت محتوا قرار داده شده و . . .)

  2. بررسی وضعیت پروفایل پیج(بایو (بیو) ،CTA و . . . )

  3. بررسی وضعیت نرخ تعامل مخاطبان با شما

  4. بررسی وضعیت و مواد مربوط به کپشن ،هشتک و …

  5. و بررسی موراد مهم دیگر مربوط به پیج اینستاگرام

 

اکسپلور اینستاگرام

بدون تردید تب اکسپلور اینستاگرام مناسب ترین فضا برای جذب مخاطب در محیط مجازی از طریق افزایش فالوورهای پیج شماست. هنگامی که پست های شما قابلیت ورود به اکسپلور اینستاگرام را پیدا می کند پس از آن باید انتظار داشته باشید که بازدیدکنندگان، فالوورها و لایک های فراوانی به سمت پیج شما سرازیر شود زیرا پست شما توسط علاقه مندان دیده شده است. بنابراین می توانید این صفحه جادویی را مانند بیلبورد تبلیغاتی در نظر بگیرید که بهترین راه بازاریابی اینستاگرام است.

در روش های بازاریابی اینستاگرام یکی از مهم ترین مراحل این است که چطور به صفحه اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنیم؟ مهم ترین هدف از این صفحه ماندگار شدن شما به مدت طولانی در اپلیکیشن اینستاگرام است. برای همین این صفحه با تصاویر و فیلم و کلیپ هایی پر شده است که مورد علاقه شماست. نمایش پست ها در این تب نیازمند این است که از فیلتر و الگوریتم های پیچیده گوگل عبور کنید.

اکسپلور اینستاگرام

 

هدف اصلی از شکل گیری این صفحه این است که افراد مشهور و کسب و کارها بتوانند مخاطبان بیشتری را در زمینه فعالیت خود جذب کنند. شاید به نظر برسد حضور در این صفحه کار غیر ممکنی است و یا اینکه تنها پست های خاص یک سری افراد خاص در این فضا نمایش داده می شوند، اما در واقع این طور نیست و با رعایت یک سری فرآیندها می توانید توجه مخاطبان را در این فضا جلب کنید.

از محبوب های اینستاگرام تا اکسپلور اینستاگرام

پس از اینکه صفحه ستاره های اینستاگرام (Popular) از اینستاگرام حذف شد صفحه دیگری با نام اکسپلور یا (Explore) جایگزین آن شد. Popular در واقع همان پست هایی هستند که لایک بیشتری دریافت می کنند. چون این صفحه نتوانست خیلی اشتیاق کاربران را به خود جلب کند اینستاگرام طراحی صفحه را به Explore تغییر داد و پس از آن شروع به تغییر و تکامل این صفحه خاص و جذاب نمود.

صفحه اکسپلور اینستاگرام چطور کار می کند؟

همانطور که می دانید اکسپلور اینستاگرام فضایی از اینستاگرام است که در آن پست های متنوع پیشنهادی به کابران نمایش داده می شود. حالا سوالی که ایجاد می شود این پست ها دقیقا بر چه اساسی به کاربران نشان داده می شوند؟

تمام تلاش اینستاگرام برای این است که پست هایی را در این صفحه به کاربران نمایش دهد که واقعا به آن علاقه مندند. چینش صفحه اکسپلور اینستاگرام برای هر کاربر متفاوت است و بر اساس پست هایی که کاربر لایک کرده و یا پست های لایک شده توسط پیج هایی که کاربر آنها را لایک کرده است، صورت می گیرد. نکته جالبی که وجود دارد زمانی که کاربران پست شما را در صفحه اکسپلور لایک می کنند به طور اتومات پست شما برای فالوورهای آنها نیز نمایش داده می شود.

بنابراین زمانی که مشاهده می کنید پست های شما به طور غیر عادی لایک و کامنت می گیرند باید بدانید که افرادی که پست های شما به آنها نمایش داده شده است به پست ها علاقه نشان داده اند.

به عبارتی محتوای بارگذاری شده شما (viral) شده است. صاحبان اینستاگرام تلاش می کنند تا برای بهینه سازی آن از الگوریتم های جدیدی استفاده کنند. مثلا مدتی پیش بود که اینستاگرام در رقابت با اسنپ چت ویدیوهایی نمایش می داد که نظر هر کاربری را به خود جلب می کرد.

با توجه به اهمیتی که توسعه دهندگان اینستاگرام به انتشار محتواهای ویدیویی کوتاه مدت می دهند بهتر است برای کسب و کارتان محتواهای ویدیویی با کیفیت برای انتشار در پیج شخصی تان تولید کنید. به این روش می توانید به آسانی به صفحه اکسپلور اینستاگرام راه پیدا کنید.

اکسپلور اینستاگرام

 

چرا باید در صفحه اکسپلور اینستاگرام حضور داشته باشیم؟

اهتمام برای حضور در صفحه اکسپلور اینستاگرام تنها برای دریافت لایک و کامنت بیشتر نیست بلکه با کمک این ابزار می توانید برند شخصی خود را به طور گسترده بشناسانید. حضور فعال در این صفحه علاوه بر معرفی برند، برای جذب مخاطبان بیشتر البته با کاربرد استراتژی قوی انجام پذیر است و می تواند در نهایت به افزایش فروش منتهی شود.

همانطور که گفتیم گزینش پست ها در صفحه اکسپلور اینستاگرام بر اساس سلایق شخصی کاربران است. بنابراین با انتشار پست های پیج شخصی تان در این صفحه اینستاگرام، فرصت معرفی آن را به مخاطبان جدید پیدا می کنید. اتفاق خاصی که می افتد این است که هر فردی که به جمع مخاطبان شما افزوده می شود، تعداد زیادی از دوستانش که هم سلیقه با او هستند پست شما را می بینند و بنابراین قرار گرفتن در معرض دید افراد، اتفاقی نیست.

یه خبر خوب برای افزایش فالوور واقعی

خبر خوش برای کسب و کارها این است که رسیدن به صفحه اکسپلور اینستاگرام هیچ هزینه ای زیادی  برای صاحبان برندها نخواهد داشت و در کنار استفاده از پکیج های قرار داده شده و تنها با به کار بردن خلاقیت و ذوق می توانند کار خود را به عده زیادی معرفی کنند.

قرار گرفتن در اکسپلور اینستاگرام باعث می شود دید کاربران به پیج شما عوض شود و با دقت بیشتری پست های شما را دنبال کنند. بنابراین صفحه اکسپلور به عنوان یک قیف بازاریابی عمل می کند که می توانید با استفاده بهینه از آن نظر مشتریان خاص را به خود جلب کنید.

اکسپلور اینستاگرام

 

البته پس از جلب مخاطبان باید با استراتژی های درستی برندتان را به خوبی به آنها معرفی کنید. پس برای اینکه بخواهید پیج شما یک پیج تاثیر گذار در اینستاگرام باشد باید استراتژی های ویژه ای به کار ببرید و هر روز ایده های جدیدی داشته باشید. باید بگوییم که شاه کلید موفقیت در قرار گرفتن میان هزاران پست در صفحه اکسپلور اینستاگرام این است .که با مخاطبانتان از طریق لایک و کامنت تعامل موثری ایجاد کنید.

اتفاق شگفت انگیز دیگری که روی می دهد این است که اگر یک پیج 60 هزار نفری پست های پیج شما را لایک کند، پست شما برای 60 هزار فالوور آن پیج نمایش داده می شود. از سویی دیگر هر کدام از آن دنبال کننده ها که پست شما را لایک کنند پیج شما در صفحه اکسپلور فالوورهای آنها نیز نمایش داده می شود.

بنابراین می توانید تاثیر شگفت آور وایرال شدن را در انتشار هر چه بیشتر عکس ها و ویدیوهای خود به طور دقیق درک کنید. بنابراین بیشترین فعالیت و تلاش شما باید روی عکس ها و ویدیوهای هر چه جذاب تر باشد چرا که ایجاد ویدیوهای جذاب موجب وایرال شدن و انتشار حداکثری پست های شما می شود و در نهایت پله به پله درفضای اینستاگرام مطرح می شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محتوای اینستاگرام با ما همراه باشید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *